Liittohallitus

TULLIVIRKAMIESLIITON LIITTOHALLITUS JA TOIMIHENKILÖT 2016-2018

Puheenjohtaja

Jari Nieminen gsm 040 332 6739 jariolavi.nieminen@gmail.com 

Varapuheenjohtaja  
Ulla Vehviläinen gsm 040 332 2428 ulla.vehvilainen@tulli.fi


Sihteeri ja jäsenrekisterimuutokset (osoitetiedot päivittyvät automaattisesti, ilmoita muista muutoksista oman yhdistyksesi jäsenrekisterivastaavalle)
Liisa Kangassalo gsm 040 332 2101, 040 500 9926  liisa.kangassalo@tulli.fi

Taloudenhoitaja
Esa Annala gsm 044 294 4970 esa.annala@elisanet.fi

Lomapaikkavastaava
Tuula Paavilainen gsm 050 548 4078 tvml.lomapaikat@gmail.com Iso-Roobertinkadun huoneiston huolto: Ria Kerminen ria.kerminen@tulli.fi 

Tiedotus

Ulla Vehviläinen gsm 040 332 8428 ulla.vehvilainen@tulli.fi  

(sekä puheenjohtaja ja sihteeri)

Työttömyyskassa-asiamies

Esa Annala gsm 044 294 4970 esa.annala@elisanet.fi

Liittohallituksen varsinaiset jäsenet  ja varajäsenet

  

Varsinainen jäsen

yhteystiedot

Varajäsen

yhteystiedot

Rainer Lindholm

Helsingin Tullivirkamiesyhdistys ry

p. 0295 527 004

rainer.lindholm@tulli.fi

Mervi Halt

Hgin Tullivirkamiesyh.

p. 0295 527 041

mervi.halt@tulli.fi

Jouni Tiitinen

Helsingin Tullivirkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 1715

jouni.tiitinen@tulli.fi

Kari Lehtinen

Hgin Tullivirkamiesyhd.

gsm 040 332 2248

 kari.lehtinen@tulli.fi 

Liisa Kataja

Satakunnan Tullivirkailijat ry

gsm 040 332 8179

liisa.kataja@tulli.fi

Sampo Niittyvuopio

Lapin Tullivirkamiehet ry.

p. 0295 527 009

sampo.niittyvuopio@tulli.fi

Pekka Kolehmainen

Tullitarkastajayhdistys ry

040 332 7611

pekka.kolehmainen@tulli.fi

Pekka Äijälä

Tullitarkastajayhdistys ry

gsm 040 332 6744

pekka.aijala@tulli.fi

Tiina Kaivolahti

Pohjanmaan Tullivirkamiehet ry

gsm 040 332 4677

tiina.kaivolahti@tulli.fi

 

 

 

 

Katja Mikkola

Sisä-Suomen Tullivirkamiesyhdistys

gsm 040 332 4413

katja.mikkola@tulli.fi

Anne Oikarinen

Sisä-Suomen Tullivirkamiesyhdistys

gsm 040 332 1863

anne.oikarinen@tulli.fi

Anita Vilkki

Itä-Suomen Tullivirkamiesyhdistys ry

p. 0295 527 012

anita.vilkki@tulli.fi

Kirsi Heikkinen

Itä-Suomen Tullivirkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 5212 

kirsi.heikkinen@tulli.fi

Ulla Vehviläinen

Lounais-Suomen Tullivirkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 8428

ulla.vehvilainen@tulli.fi

Sanna Ahtiainen

Lounais-Suomen Tullivirkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 8336

sanna.ahtiainen@tulli.fi

                                                                                


Laajennettuun hallituksen kokoonpanoon kuuluvat myös

Tiina Friman, Pohjanmaan Tullivirkamiesyhdistys ry

Harri Helander, Lapin Tullivirkamiehet ry

Pasi Streng, Lahden Seudun Tullivirkamiehet ry


Lomavastaava: ei valittua tällä hetkellä, ota yhteys liiton sihteeriin

Koulutusyhdyshenkilö: Liisa Kataja gsm 040 332 8179

Kansainvälisten asioiden hoitaja: Rainer Lindholm, varalla Pekka Kolehmainen


Nettisivujen päivitys
Liisa Kangassalo gsm 040 332 2101,  040 500 9926, Tuula Paavilainen gsm 050 548 4078 (lomapaikkojen varauskelenterit), Tuuli Jalo (asiakaskoulutukset) gsm 040 332 1835

Työvaliokunta A: Jari Nieminen, Ulla Vehviläinen ja Liisa Kangassalo

Työvaliokunta B: Jari Nieminen, Ulla Vehviläinen, Esa Annala ja Liisa Kangassalo

Lakkovastaava: Katja Mikkola

Tasa-arvovastaava: ei valittua tällä hetkellä

Rukan, Ylläksen, Iso Roobertinkadun ja Tallinnan varaukset
tvml.lomapaikat@gmail.com (gsm 050 548 4078 arki-iltaisin klo 17-20)

Toiminnantarkastajat: Terttu Tähtivaara ja Ria Kerminen

Toiminnan varatarkastajatLea Kyrönlahti ja Tarja Kuusiniemi

Työsuojelun keskustoimikunta: Jari Nieminen, varalla Ulla Vehviläinen

Palkkatyöryhmä: Jari Nieminen ja Ulla Vehviläinen

Palkkatiimi: Jari Nieminen ja Katja Mikkola

Liiton oma palkkatyöryhmä PALKE: Jari Nieminen ja Ulla Vehviläinen

Tasa-arvotyöryhmä: Rainer Lindholm ja Anne Oikarinen

Verkkotuhti-lehden toimituskunta: Pekka Kolehmainen, varalla Ulla Vehviläinen

Pardian edustukset ja työryhmät

Pardian hallitus: Jari Nieminen, varahenkilö Ulla Vehviläinen                

Pardian Valtion sopimusalojen toimintaryhmä VTR: Jari Nieminen, varalla Jouni Tiitinen

TYKE: ei nimettyä edustajaa tällä hetkellä

Kansainvälinen taustaryhmä: Rainer Lindholm, Pekka Kolehmainen ja Sanna Ahtiainen

Koulutuspoliittinen taustaryhmä: Liisa Kataja

Keskuslakkotoimikunta: Outi Taskila                                  

Muut edustukset

Valtiovarainministeriön (VM) YT: Jari Nieminen

STTK:n sisäisen turvallisuuden neuvottelukunta: Jari Nieminen ja Jouni Tiitinen

STTK:n aluetoimikunnat: Tuula Birstolin (Pohjois-Pohjanmaa) ja Pekka Kolehmainen (Kaakkois-Suomi)