Liittohallitus

TULLIVIRKAMIESLIITON LIITTOHALLITUS JA TOIMIHENKILÖT 2018-2021

Puheenjohtaja

Jari Nieminen gsm 040 332 6739 jariolavi.nieminen@gmail.com 

Varapuheenjohtaja  
Ulla Vehviläinen gsm 040 332 2428 ulla.vehvilainen@tulli.fi


Sihteeri ja jäsenrekisterimuutokset (osoitetiedot päivittyvät automaattisesti, ilmoita muista muutoksista oman yhdistyksesi jäsenrekisterivastaavalle)
Liisa Kangassalo gsm 040 332 2101  liisa.kangassalo@tulli.fi

Taloudenhoitaja
Esa Annala gsm 044 294 4970 esa.annala@elisanet.fi

Lomapaikkavastaava
Leena Lehto gsm 050 548 4078 tvml.lomapaikat@gmail.com Iso-Roobertinkadun huoneiston huolto: Eva-Stina Jaatinen eva-stina.jaatinen@tulli.fi

Tiedotus

Ulla Vehviläinen gsm 040 332 8428 ulla.vehvilainen@tulli.fi  

(sekä puheenjohtaja ja sihteeri)

Työttömyyskassa-asiamies

Esa Annala gsm 044 294 4970 esa.annala@elisanet.fi

Liittohallituksen varsinaiset jäsenet  ja varajäsenet

  

Varsinainen jäsen

yhteystiedot

Varajäsen

yhteystiedot

Rainer Lindholm

Helsingin Tullivirkamies-yhdistys ry

p. 0295 527 004

rainer.lindholm@tulli.fi

Anssi Tolonen

Hgin Tullivirkamiesyh.

p. 0295 5200 (vaihde)

anssi.tolonen@tulli.fi

Outi Hyytinen

Helsingin Tullivirkamies-yhdistys ry

gsm 040 332 8449

outi.hyytinen@tulli.fi

Sirpa Hietaranta

Hgin Tullivirkamies-yhdistys ry

gsm 040 332 6599

 sirpa.hietaranta@tulli.fi 

Henri Puranen

PohjanTullivirkamiehet ry

p. 0295 5200 (vaihde)

henri.puranen@tulli.fi

Mari Lummukka

Lapin Tullivirkamiehet ry.

p. 0295 5200 (vaihde)

mari.lummukka@tulli.fi

Pekka Kolehmainen

Tullitarkastajayhdistys ry

040 332 7611

pekka.kolehmainen@tulli.fi

Petri Oikarinen

Tullitarkastajayhdistys ry

gsm 040 332 7413

petri.oikarinen@tulli.fi

Tiina Kaivolahti

Pohjanmaan Tulli-virkamiehet ry

gsm 040 332 4677

tiina.kaivolahti@tulli.fi

 Pasi Streng

 Lahden Seudun tvm ry

 p. 0295 5200 (vaihde)

 pasi.streng@tulli.fi

Katja Mikkola

Sisä-Suomen Tulli-virkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 4413

katja.mikkola@tulli.fi

Toni Haapakoski

Sisä-Suomen Tulli-virkamiesyhdistys

p. 0295 5200 (vaihde)

toni.haapakoski@tulli.fi

Anita Vilkki

Itä-Suomen Tulli-virkamiesyhdistys ry

p. 0295 527 012

anita.vilkki@tulli.fi

Kirsi Heikkinen

Itä-Suomen Tulli-virkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 5212 

kirsi.heikkinen@tulli.fi

Ulla Vehviläinen

Lounais-Suomen Tullivirkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 8428

ulla.vehvilainen@tulli.fi

Sanna Ahtiainen

Lounais-Suomen Tullivirkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 8336

sanna.ahtiainen@tulli.fi

                                                                                

Laajennettuun hallituksen kokoonpanoon kuuluvat myös

Harri Helander, Lapin Tullivirkamiehet ry

Pasi Streng, Lahden Seudun Tullivirkamiehet ry

Nadja Painokallio, Satakunnan Tullivirkailijat ry


Lomavastaava: Ulla Vehviläinen gsm 040 332 8428 ulla.vehvilainen@tulli.fi

Koulutusyhdyshenkilö: Ulla Vehviläinen gsm 040 332 8428

Kansainvälisten asioiden hoitaja: Rainer Lindholm, varalla Pekka Kolehmainen


Nettisivujen päivitys
Liisa Kangassalo gsm 040 332 2101, Outi Hyytinen gsm 040 332 8449, Leena Lehto gsm 050 548 4078 (lomapaikkojen varauskalenterit), Tuuli Jalo (asiakaskoulutukset) gsm 040 332 1835

Työvaliokunta A: Jari Nieminen, Ulla Vehviläinen ja Liisa Kangassalo

Työvaliokunta B: Jari Nieminen, Ulla Vehviläinen, Esa Annala ja Liisa Kangassalo

Lakkovastaava: Katja Mikkola

Tasa-arvovastaava: Rainer Lindholm

Rukan, Ylläksen, Iso Roobertinkadun ja Tallinnan varaukset
tvml.lomapaikat@gmail

Toiminnantarkastajat 2018: Johanna Riikonen ja Eva-Stina Jaatinen

Varatoiminnantarkastajat 2018: Pekka Tanhua ja Tarja Kuusiniemi

Työsuojelun keskustoimikunta: Jari Nieminen, varalla Ulla Vehviläinen

Palkkatyöryhmä: Jari Nieminen ja Ulla Vehviläinen

Palkkatiimi: Outi Hyytinen ja Katja Mikkola

Tullin neuvottelukunta: Riitta Kallia

Koulutuksen johtoryhmä: Eva-Stina Jaatinen

Liiton oma palkkatyöryhmä PALKE: Jari Nieminen, Kari Lehtinen, Ulla Vehviläinen ja Anita Vilkki

Tullin tasa-arvo- ja yhdenvertaisuustyöryhmä: Rainer Lindholm ja Anne Oikarinen

Spake-työryhmä: Anita Vilkki, varalla Sanna Ahtiainen

Suomenlinnan tilahanke: Rainer Lindholm

Etälamauttimen käyttöönotto ja pilotointi: Rainer Lindholm

Virkavaatetyöryhmä: Petri Oikarinen, varalla Mari Kirsi

                           

Muut edustukset

Valtiovarainministeriön (VM) YT: Jari Nieminen (varalla Kari Lehtinen)

JUKOn turvallisuusjaosto: Jari Nieminen (AVAn edustajana), varalla Kari Lehtinen

JUKOn valtioneuvottelukunta: Jari Nieminen varajäsen (AVAn edustajana)

JUKOn keskuslakkotoimikunta: Jari Nieminen (AVAn edustajana)

VAKAVAn hallitus: Jari Nieminen varajäsen (AVAn edustajana)

VAKAVAn valtion ryhmä: Jari Nieminen varajäsen (AVAn edustajana)

VAKAVAn tiedotusryhmä: Ulla Vehviläinen varajäsen (AVAn edustajana)

AVAn hallitus: Jari Nieminen, varalla Ulla Vehviläinen